Naujienos

Lentvaryje įsikūrusiai įmonei ,,Retal Europe" gavus finansavimą pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę ,,Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+", pradedami didžiausios Pabaltyje saulės elektrinės, iškilsiančios ant įmonės pastato stogo, statybos darbai. “Retal Europe” paskelbus konkursą projektui įgyvendinti, jį laimėjo bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės jėgainių rangos bendrovė ,,I+D Energias Lietuva".

12/07/2018

Bendra Lietuvos-Ispanijos įmonė ,,I+D Energias" stato didžiausią Baltijos šalyse saulės energijos jėgainę ant stogo Lentvaryje

Alt noticia 1

Lentvaryje įsikūrusiai įmonei ,,Retal Europe" gavus finansavimą pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę ,,Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+", pradedami didžiausios Pabaltyje saulės elektrinės, iškilsiančios ant įmonės pastato stogo, statybos darbai. “Retal Europe” paskelbus konkursą projektui įgyvendinti, jį laimėjo bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės jėgainių rangos bendrovė ,,I+D Energias Lietuva".


Pasak šaltinių, įtemptame konkurse dalyvavo net 6-ios įmonės, siūliusios savo įrangą projekto įgyvendinimui. ,,Retal Europe", siekdama išgauti didžiausią saulės energijos kiekį efektyviai mažinant CO2 emisiją, taikė itin aukštus atrankos standartus. Renkantis sprendimą buvo atsižvelgta į saulės energijos gavybos maksimizavimą būtent ant stogų, įrangos ilgaamžiškumo ir galios kritimo garantijas, apsaugai nuo gaisro ar kitų nelaimingų atvejų prevencijai, bei kuo detalesniam saulės jėgainės stebėjimui ir gedimų nustatymui.


Bendra projekto vertė siekia virš 1 mln. Eur. ,,Retal Europe" patys investuos 45% projekto vertės, o likusius 55% - apie 550 tūkst. Eur - gaus iš ES struktūrinių fondų. 1389 kW galios saulės jėgainės statyba bus siekiama prisidėti prie Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gamybos ir vartojimo didinimo.


,,Europos Sąjunga skyrė lėšas šiam projektui, kadangi yra siekiama padėti Lietuvai, kaip ir kitoms Europos šalims, įgyvendinti ES reikalavimus sumažinti CO2 taršą ir pasiekti, kad iki 2020 m. 20% energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Tad norėjome išsirinkti pačią kokybiškiausią įrangą, kuri atitiktų ateities poreikius, kadangi tai yra ilgalaikis projektas, kuris taip pat duotų didžiausią elektros generacijos naudą bei padėtų mažinti CO2", teigė Lentvaryje įsikūrusios PET ruošinių (plastikinės pakuotės, skirtos butelių pūtimo gamybai) įmonės ,,Retal Europe" Generalinis Direktorius Giedrius Viederis.


Pasak ekspertų, CO2 taršos mažinimas atsinaujinančių išteklių pagalba pramonės įmonėms greitai taps įprastu reiškiniu. “Didžioji dalis pasaulio pramonės įmonių jau vykdo korporatyvinius planus mažinti savo veiklos CO2 pėdsaką, gamybos poreikiams kiekvienais metais naudojant vis didesnę dalį energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių. Tai yra globali tendencija. Ir labai smagu, kad Lietuvos pramonės įmonės irgi eina tuo pačiu keliu. Tai ne tik mažina šių įmonių produktų gamybos kaštus, bet taip pat ir geriną įmonių įvaizdį, reikalingą konkuruojant vietinėse ir tarptautinėse rinkose. Augant vartotojų sąmoningumui, vis didesnė jų dalis renkasi prekes, kurių gamyba neskatina klimato kaitos. Pingant naujosioms technologijoms, esu visiškai tikras, kad po dešimtmečio sunku bus rasti pramonės įmonę, ant savo pastatų stogų neturėsiančią įrengtos saulės elektrinės. Bet kaip ir visur - daugiausiai laimės tie, kurie pradeda pirmieji”, sakė Martynas Nagevičius, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas.


1,46 hektarų plote išsidėstysiančios saulės elektrinės rangos darbus atliksiantys ,,I+D Energias Lietuva" visa komanda telkė ypatingą dėmesį kurti unikalų sprendimą, kuris būtų tiek technologiškai pažangus, tiek būtų itin konkurencingas kainos atžvilgiu. Kadangi tai buvo iššūkis, be tiesioginio įrangos gamintojų įsitraukimo ir intensyvaus darbo su jų inžinieriais toks sprendimas būtų sunkiai įmanomas", teigė ,,I+D Energias" verslo vystymo direktorius Andrius Terskovas.

Didžiausio saulės jėgainių ant pastatų stogų projekto Baltijos šalyse įgyvendinimas unikalus ne tik masto, bet ir tarptautinio dėmesio prasme. Sprendimą kurti ir pateikti tiesiogiai įsitraukė vienas didžiausių pasaulyje Izraelio įtampos keitiklių gamintojas ,,SolarEdge". Taip pat Austrijos kompanija ,,Aerocompact” gaminanti konstrukcijas ir saulės modulių gamintojas ,,Bisol” iš Slovėnijos.


Planuojama, kad saulės elektrinės rangos darbai bus baigti iki šių metų lapkričio 30 d.


Saulės jėgainės projektas įgyvendinamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę, kurią administruoja Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) Ūkio ministerijos iniciatyva.


APIE “Retal Europe, UAB”

„Retal Europe“, UAB – moderni ir sparčiai besiplečianti, PET pakuočių gamyboje savo veiklą koncentruojanti kompanija. Nuo pat veiklos pradžios bendrovės veiklos apimtys augo, buvo įsisavinamos naujos rinkos ir 2006 metus RETAL Europe pasitiko kaip didžiausia PET ruošinių gamintoja Rytų Europoje.


APIE “I+D Energias”

I+D Energias, kuri veiklą pradėjo 2007 metais Ispanijoje, specializuojasi saulės energetikos, energijos efektyvumo, energetinių auditų ir techninės priežiūros (O&M) srityse. I+D Energias įgyvendino projektus Ispanijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje ir kitur. Viena iš dviejų pagrindinių I+D Energias veiklos sričių yra saulės elektrinių projektavimas, įrengimas ir priežiūra. Nuo 2007 metų įmonė įrengė virš 122 MW saulės elektrinių, iš kurių net 27 MW buvo įrengta ant komercinių bei pramoninių pastatų stogų. I+D Energias patenka į TOP5 daugiausiai elektrinių ant stogų pastačiusių įmonių sąrašą Ispanijoje. 2017 metais I+D Energias ir lietuvių investicijų valdymo bendrovė Sun Investment Group įkūrė bendrą įmonę I+D Energias Lietuva. www.idenergias.lt


APIE “Bisol”

,,Bisol Group" yra Slovėnijos aukščiausios kokybės fotovoltinių modulių ir montavimo sistemų gamintojas, siūlantis visą spektrą saulės energijos sprendimų, prieinamų daugiau nei 70 pasaulio šalių. ,,Bisol Group", pasaulyje pirmaujantys ekspertai, kelia pramonės standartus bei kuria inovatyvius sprendimus. Dėka įmonės, kuriančios produktus, kurie užtikrina didžiausią energetinį našumą, žalioji energija tapo patrauklesnė bei prieinamesnė nei bet kada anksčiau.


APIE “SolarEdge”

,,SolarEdge” yra pasaulinė išmaniųjų energetikos technologijų lyderė. Naudodamasi pasaulinio lygio inžinerijos pajėgumais ir nuolatiniu dėmesiu inovacijoms, ,,SolarEdge" kuria pažangius energetikos sprendimus, suteikiančius energiją mūsų gyvenimams bei skatinančius tolesnę pažangą. ,,SolarEdge", įsteigta 2006 m. Izraelyje, sukūrė nuolatinei srovei optimizuotą inverterį, pakeitusį energijos surinkimą ir valdymą fotovoltinėse sistemose. ,,SolarEdge" išmanus inverterių sprendimas leidžia pasiekti maksimalią galią ir sumažinti fotovoltinės sistemos generuojamos energijos kainą, taip pagerindamas investicijų grąžą.


APIE “Aerocompact”

Austrijos įmonė ,,Aerocompact" yra profesionalai išmanių montavimo technologijų srityje. ,,Aerocompact", kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Austrijoje, veikia tarptautiniu mastu su gamyklomis bei biurais JAV ir Europoje. Įmonė specializuojasi ir fokusuojasi konkurencingų aerodinaminių stoginių sistemų fotovoltiniams moduliams gamyboje, jų integracijoje bei struktūrinėje analizėje. ,,Aerocompact" specialiai sukūrė nemokamai prieinamą projektavimo programinę įrangą klientams, siekiant pateikti išdėstymo schemas bei balasto skaičiavimus dar projekto plėtojimo fazėje.